از سوی امام جمعه تبریز؛ دبیرخانه دائمی مشروطه‌پژوهی در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز گشایش یافت | اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 65470 // // //

از سوی امام جمعه تبریز؛ دبیرخانه دائمی مشروطه‌پژوهی در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز گشایش یافت

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، عزیز جوانپور در مراسم افتتاحیه همایش بین المللی تبریز و انقلاب مشروطه ایران گفت: این همایش از سال‌ های گذشته در تبریز به شکل‌های مختلف برگزار شده است. از ایام قدیم تبریز خاستگاه مشروطه بوده و در پیروزی آن بسیار نقش‌آفرینی کردند. قهرمانان این خطه، علما، روحانیت و بزرگانی که در طول تاریخ پیش رو و حرکت‌آفرین بودند با بینش و بصیرت خود جنبش [...]
از سوی امام جمعه تبریز؛
دبیرخانه دائمی مشروطه‌پژوهی در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز گشایش یافت

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، عزیز جوانپور در مراسم افتتاحیه همایش بین المللی تبریز و انقلاب مشروطه ایران گفت: این همایش از سال‌ های گذشته در تبریز به شکل‌های مختلف برگزار شده است. از ایام قدیم تبریز خاستگاه مشروطه بوده و در پیروزی آن بسیار نقش‌آفرینی کردند. قهرمانان این خطه، علما، روحانیت و بزرگانی که در طول تاریخ پیش رو و حرکت‌آفرین بودند با بینش و بصیرت خود جنبش آفریدند.

وی با توجه به همکاری بسیج فرهنگیان در برگزاری این همایش اظهار کرد: در این همایش از ۱۸۶ مقاله رسیده، ۴۵ مقاله از مجموع مقالات انتخاب شده است که امروز از کتاب آن رونمایی می‌شود.

جوانپور از افتتاح دبیرخانه دائمی مشروطه‌پژوهی از سوی امام جمعه تبریز قبل از آغاز مراسم خبر داد و گفت: مجموعه مقالات همایش و۳ لوح فشرده مرتبط در حوزه نهضت مشروطیت تولید شده که بیانگر آغازگری مشروطه تاریخ در تبریز و توسط ستارخان و باقرخان و علمای تبریزی است.

خبر مهم  طراحی سامانه پایش نوسانات جریان حرکتی نخ توسط عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامي مشهد

دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی افزود: همایش بین المللی تبریز و انقلاب مشروطه ایران، ششمین همایشی است که در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار می‌شود و این نقطه آغازگر حرکت‌های بعدی خواهد بود و با قدم برداری مستمر در حوزه مشروطه‌پژوهی همچنان قدر این حرکت بزرگ و جان‌فشانی‌های علما و قهرمانان آذربایجان را پاس می‌داریم.

وی به نمایشگاهی از اسناد و تصاویر مشروطه در جنب این همایش اشاره و اظهار کرد: از مجموعه اسناد داود سرابی که برای نخستین بار اسناد محرمانه و شخصی خود را در اختیار ما قرار داده و آثار بدیع و ارزشمند بقال اصغری که چهره‌های مشروطیت را به تصویر کشیده کمال تشکر را دارم.

خبر مهم  حکم انتصاب رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی از سوی دکتر رهبر صادر شد

جوانپور با تشکر از روزنامه فرهیختگان گفت: ویژه‌نامه‌ای که در دست حاضران همایش وجود دارد از سوی این روزنامه آماده شده است. ضمیمه امروز ۱۴ مرداد ۹۷روزنامه فرهیختگان نیز مربوط به همایش بین المللی تبریز و انقلاب مشروطه ایران است که در سراسر کشور به عنوان ویژه‌نامه پخش خواهد شد.

رئیس همایش تبریز و انقلاب مشروطه ایران ادامه داد: سعی کردیم در کنار فعالیت‌های علمی، فعالیت‌های فرهنگی، هنری، اسنادی و اثرگذار در حوزه مطبوعات نیز انجام دهیم.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی همیشه پیشقدم بوده است. امسال در آستانه کلیدخوردن تبریز ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی همواره درصدد مشارکت و برپایی فعالیت‌های علمی است چراکه بر خود وظیفه می‌داند تا بتواند در راستای فرهنگ بومی و استانی تاثیرگذار باشد.

خبر مهم 

جوانپور از صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، بسیج فرهنگیان، شهرداری کلانشهر تبریز، سازمان میراث فرهنگی استان و جهاد دانشگاهی استان آذربایجان شرقی برای مشارکت در برگزاری این همایش قدردانی کرد.

 

 


جهت مشاهده خبر در مرجع لطفا

اینجا
کلیک کنید.
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید