استقبال گسترده هیات افغانستانی از توان و تجهیزات مدرسه عالی مهارتی صنایع خلاق | اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 132901 // //

استقبال گسترده هیات افغانستانی از توان و تجهیزات مدرسه عالی مهارتی صنایع خلاق

مدیران بلندپایه موسسه صلح، رسانه و حکومتداری کشور افغانستان در ادامه حضورشان در ایران و بازدید از مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی، میهمان مدرسه عالی مهارتی صنایع خلاق شدند... [...]
استقبال گسترده هیات افغانستانی از توان و تجهیزات مدرسه عالی مهارتی صنایع خلاق
مدیران بلندپایه موسسه صلح، رسانه و حکومتداری کشور افغانستان در ادامه حضورشان در ایران و بازدید از مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی، میهمان مدرسه عالی مهارتی صنایع خلاق شدند.
 

 
به گزارش روابط عمومی سما، حجت‌الاسلام حسن ودود مدیر مدرسه عالی مهارتی صنایع خلاق در این بازدید ضمن معرفی امکانات و ظرفیت های این مرکز، نگاه مدرسه صنایع خلاق به آموزش را «مهارت‌محور» تلقی کرد و گفت: دوره‌های این مدرسه عالی صرفاً با رویکردهای آموزشی برگزار نمی‌شود، بلکه در حین یا پس از برگزاری دوره کارگاه‌ های مهارت‌آموزی به‌صورت گروهی محصولی را متناسب با دوره آموزشی تولید می‌کنند که منجر به یادگیری هرچه بهتر داوطلبان می‌شود.
وی با تاکید بر تلاش برای کاهش هزینه ها خاطر نشان کرد: با کاهش شهریه و هزینه های جاری به دنبال ارائه امکانات و آموزش ها برای عموم هستیم.
مدیر مدرسه عالی مهارتی صنایع خلاق با انتقاد از مدرک گرایی فعلی به ذکر تجربه ای از سال های کاری خود پرداخت و گفت: ما زمانی برای مجموعه ای نیاز به نیرو داشتیم، پس از فراخوان عده ای با تحصیلات عالیه دانشگاهی رزومه ارسال کردند که در عمل از مهارت کمی برخوردار بودند و همزمان عده ای نیز با مدرک دیپلم اما مهارت های بسیار بالا آمدند و دقیقا همین افراد صاحبِ مهارت، جذب بازار کار شدند و حتی در ادامه در مسیر شغلی درخشانی قرار گرفتند.
حجت‌الاسلام ودود ادامه داد: باوجود شیوع ویروس کرونا در کشور، آموزش‌های مدرسه عالی مهارتی صنایع خلاق تعطیل نشده و همه کلاس‌ها تحت وب به‌نوعی برگزار می‌شود تا هنرجویان به‌صورت پروژه‌محور درگیر آموزش شوند و کار عملی و اجرایی آنها تحت تأثیر قرار نگیرد.
وی ضمن معرفی دوره های مهارتی این مرکز، این دوره ها را زودبازده، مهارت محور و منتج به یافتن شغل های درآمدزا برای مهارت آموزان برشمرد.
وی ادامه داد: افرادی در همین مرکز در دوره های موشن گرافیک مشغول به کار هستند که روزی هنرجوی ما بوده اند، استادی که اینجا مشغول به تدریس است همینجا خودش در تیم تولید نیز است از اینرو به راحتی تجربیات عملی خودش را به هنرجویان منتقل می کند و اینها از جمله مزایای این مرکز است.
وی همچنین به معرفی دپارتمان جدید مد و لباس خود پرداخت که با استقبال گسترده هیات افغانستانی برای  انجام همکاری های دوجانبه روبرو شد.
نمایش بخش هایی از تولیدات هنرآموزان مرکز، بازدید از کارگاه ها، سایت های کامپیوتری و لابراتور های مجهز این مرکز از دیگر بخش های این بازدید بود.

 
در پایان این جلسه، هیات افغانستانی پیشنهاد معرفی هنرآموزان برای شرکت در دوره های مقدماتی انیمیشن، انیماتوری و موشن گرافی را طرح کردند و مقرر شد تا با هماهنگی معاونت بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی و معاونت فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربنیان هماهنگی های لازم در این خصوص صورت گیرد.
 
گفتنی است برخی از مدیران حوزه ستادی این هیات افغانستانی را در بازدید از این مجموعه همراهی کردند. 
 

خبر مهم  تجلیل از خانواده های شهدا وایثارگر در حوزه ستادی سما

استقبال گسترده هیات افغانستانی از توان و تجهیزات مدرسه عالی مهارتی صنایع خلاق

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.