برگزاری نشست «هوشمندسازی و دفاع سایبری از زیرساختهای اساسی و عمده کشور» در واحد تهران شمال | اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 95679 // //

برگزاری نشست «هوشمندسازی و دفاع سایبری از زیرساختهای اساسی و عمده کشور» در واحد تهران شمال

نشست تخصصی «هوشمندسازی و دفاع سایبری از زیر ساختهای اساسی و عمده کشور» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال برگزار [...]
برگزاری نشست «هوشمندسازی و دفاع سایبری از زیرساختهای اساسی و عمده کشور» در واحد تهران شمال

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد تهران شمال، نشست تخصصی هوشمندسازی و دفاع سایبری از زیر ساختهای اساسی و عمده کشور با حضور دکتر غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، دکتر حمیدرضا خالدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال و جمعی از متخصصان این حوزه در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

دکتر خالدی در این نشست با اشاره به نقش مهم سایبر در همه حوزه‌های کشور، گفت: غفلت از این حوزه، موجب خسارات جبران ناپذیری می شود و نقش دانشگاه و نخبگان دانشگاهی در این رابطه بسیار مهم و تأثیرگذار است.

وی افزود: خوشبختانه اعضای هیأت علمی واحد تهران شمال با آشنایی بیشتر از حوزه پدافند غیرعامل و درک این مهم در این مساله ورود کرده‌اند.

خبر مهم  برگزاری سومین دوره طرح ضیافت اندیشه در دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه

همچنین دکتر جلالی در ادامه این نشست گفت: باید در رویکرد جدید توسعه شهری، همه نیازهای انسان در شهر به خصوص توسعه امنیت و دفاع شهری را مدنظر قرار داده و نظام شهرسازی کشور باید یک نظام جامع و توسعه یافته در همه حوزه‌های شهری داشته باشد.

وی در ادامه با تشریح مسائل امنیت و دفاع شهری در مقابل تهدیدات سایبری و غیر سایبری و چگونگی دفاع و حفاظت از مردم و زیرساخت‌ها اظهار داشت: اجزای اصلی و زیرساخت‌های کشور باید به صورت بومی توسط شرکت‌های دانش بنیان در داخل تولید و تهدیدها به فرصت تبدیل شوند.

انتهای پیام/

برگزاری نشست «هوشمندسازی و دفاع سایبری از زیرساختهای اساسی و عمده کشور» در واحد تهران شمال

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر مهم  انعقاد تفاهم‌­نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

آخرین اخبار

پربازدید