تفاهم نامه همکاری بین شبکه های؛ نانوفناوری، دانشگاه های مجازی و پارک های علم و فناوری جهان اسلام امضا شد | اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 134093 // //

تفاهم نامه همکاری بین شبکه های؛ نانوفناوری، دانشگاه های مجازی و پارک های علم و فناوری جهان اسلام امضا شد

تفاهم نامه همکاری بین شبکه های؛ نانوفناوری، دانشگاه های مجازی و پارک های علم و فناوری جهان اسلام [...]
تفاهم نامه همکاری بین شبکه های؛ نانوفناوری، دانشگاه های مجازی و پارک های علم و فناوری جهان اسلام امضا شد

.

با هدف افزایش هم افزایی و همکاری ؛

تفاهم نامه همکاری بین شبکه های؛ نانوفناوری، دانشگاه های مجازی و پارک های علم و فناوری جهان اسلام امضا شد

 تفاهم نامه سه جانبه بین شبکه نانو فناوری جهان اسلام ، شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام و شبکه پارکهای علم و فناوری جهان اسلام با حضور «کریم نجفی برزگر، دبیر کل دانشگاه های  مجازی جهان اسلام»، «علیرضا خاوندی مدیر شبکه نانو فناوری جهان اسلام» و «علی باستی دبیرکل شبکه پارک‎های علم و فناوری جهان اسلام»  در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور امضا شد.
به گزارش روابط عمومی، دکتر نجفی برزگر در نشست تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه بین سه نهاد بین المللی زیر مجموعه کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی به منظور افزایش همکاری ها در بخش علمی،آموزشی،پژوهشی فناوری و اجرایی منعقد می شود.
وی هدف از این تفاهم نامه را تبادل اطلاعات در ارتباطات با ظرفیت‌های کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در حوزه‌های فعالیت این سه شبکه؛ تقویت ارتباط با کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی؛ برگزاری دوره های آموزشی،کارگاه ها، پروژه ها،کنفرانس ها و نمایشگاه های بین المللی مشترک؛ تقویت ارتباط با نهاد‌های حاکمیتی داخلی و نهاد های بین المللی با استفاده از ظرفیت سه شبکه؛ ایجاد کمیته اجرایی مشترک؛ انتقال بانک اطلاعاتی اعضای سه شبکه به یکدیگر؛ تجاری سازی دانش و محصولات دانش بنیان عنوان کرد.
دکتر نجفی افزود: هم افزایی هر چه بیشتر بین شبکه های بین المللی در ایران، گامی مثبت در جهت رشد جهان اسلام و جایگاه جمهوری ایران اسلامی در جهان خواهد بود.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد؛ «کامستک» به عنوان یک مرکز مهم علمی و فناوری را میزبانی کند؛ شبکه دانشگاه مجازی جهان اسلام مستقر در دانشگاه پیام نور هم میزبانی این شبکه را برعهده دارد.
دبیر‌کل دانشگاه های مجازی جهان اسلام اذعان داشت: این سازمان با هدف رشد زیر ساخت‌های علمی کشور‌های اسلامی ۱۳ شبکه در جهان تاسیس کرده که مهم ترین آن، شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام بوده و میزبانی آن متعلق به کشور ایران است.
دکتر نجفی برزگر تصریح کرد: امیدواریم که بتوانیم با همکاری این سه شبکه هم افزاییمان را گسترش دهیم و ارتباطاتمان را فعال کنیم؛ این هم افزایی برای رشد جهان اسلام و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در جهان اسلام بسیار مهم و  اقدام موثری  است؛ برای کامستک نیز بسیار مهم است که سه شبکه در جمهوری اسلامی ایران فعال باشد.
وی ادامه داد: خوشحالیم که نگاه هایی از بیرون کشور به جمهوری اسلامی ایران است که ببینند مجموعه های ما با یکدیگر هماهنگ هستند و در صدد هستیم تا یک دبیرخانه مشترک دانشگاهی برقرار کنیم.
وی خاطر نشان کرد: نگاه ما تقویت جهان اسلام است تا با بهره برداری از ظرفیت هوشمند جهان اسلام به نوعی بتوانیم در شکل گیری تمدن نوین اسلامی سهم ویژه ای داشته باشیم و به کامستک نشان دهیم که سه شبکه نانو فناوری جهان اسلام و شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام  و شبکه پارکهای علم و فناوری جهان اسلام به نحو احسن فعالیت های خود را انجام می‌دهند.
 پروفسور محمد اقبال چودری دبیرکل کامستک و نماینده رئیس دانشگاه علامه اقبال پاکستان نیز که به صورت مجازی در این نشست حضور یافت، گفت: سه شبکه مستقر در جمهوری اسلامی ایران جز فعالترین شبکه های زیرمجموعه کامستک  هستند. 
دبیرکل کامستک  خواهان ادامه یافتن حمایتهای مادی و معنوی وزارت عتف ایران از فعالیتهای این سه شبکه شد. 
وی با ذکر این نکته که همکاری های علمی می تواند موجب اتحاد میان ۵۷ کشور عضو سازمان همکاری های اسلامی شود از شبکه های مستقر در ایران درخواست کرد که به کشورهای عضو و به ویژه کشورهای کمتر توسعه یافته کمک علمی و فناوری نمایند. 
نماینده رئیس دانشگاه علامه اقبال هم ضمن استقبال از انعقاد تفاهم نامه بین سه شبکه مستقر در ایران، خواهان گسترش همکاری های این سه شبکه با دانشگاه علامه اقبال پاکستان شد.
سپس دکتر خاوندی رئیس شبکه نانو فناوری جهان اسلام اظهار داشت: این تفاهم نامه در راستای هم افزایی های است که این سه شبکه می توانند با یکدیگر داشته باشند؛ امیدواریم بتوانیم با کمک یکدیگر یک اثر بخشی خوبی را برای سربلندی  کشور خودمان داشته باشیم و به جهان این موفقیت را نشان دهیم و به رشد ارتباطاتمان بیافزاییم.
وی افزود: این مسیر، مسیری است برای معرفی جمهوری اسلامی ایران به جهان اسلام از لحاظ حضور در صحنه های علم و فناوری، نانو و دانشگاه و… و توانمندی علمی ایران را در کشورهای جهان اسلام نشان می‌دهد و امیدواریم این همکاری ها ادامه دار باشد؛ ما آمادگی خود را در این مسیر جهت هرگونه همکاری اعلام می‌کنیم.
در ادامه دکتر علی باستی دبیرکل شبکه پارک‎های علم و فناوری جهان اسلام  نیز اظهار داشت: اهمیت این سه شبکه در جهان اسلام است و این وظیفه را برای ما سخت تر می‌کند؛ اما از طرفی انگیزه ما را در جهت پیشبرد امور افزایش می‌دهد.
وی افزود: فعالیتهای ما در خارج از جمهوری اسلامی ایران باید بیشتر باشد و این انگیزه ای را ایجاد می کند تا بتوانیم از نیروهای جوان در این مسیر استفاده کنیم و با برنامه ریزی صحیح به هدف مطلوب خود برسیم.
در پایان نشست  تفاهم نامه بین «شبکه نانو فناوری جهان اسلام»، «شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام» و شبکه پارکهای علم و فناوری جهان اسلام امضا گردید.
 

تفاهم نامه همکاری بین شبکه های؛ نانوفناوری، دانشگاه های مجازی و پارک های علم و فناوری جهان اسلام امضا شد

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر مهم  رئیس دانشگاه پیام نور اعلام کرد:

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.