شبکه عتف ایران | تهیه سند راهبردی معاونت علوم‌ انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی

تاریخ خبر: // کد خبر: 81618 // // //

تهیه سند راهبردی معاونت علوم‌ انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی


شبکه عتف ایران : توضیحات نمایش از یکشنبه, ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰ بازدید: ۵۲ حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه خبر دادتهیه سند راهبردی معاونت علوم‌ انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامیمعاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی مهم‌ترین اولویت این معاونت را تهیه سندی برای مشخص شدن چشم‌انداز راهبردی دانست. به گزارش روابط عمومی [...]

شبکه عتف ایران :

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه خبر داد
تهیه سند راهبردی معاونت علوم‌ انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی مهم‌ترین اولویت این معاونت را تهیه سندی برای مشخص شدن چشم‌انداز راهبردی دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی  خراسان رضوي به نقل از خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه درخصوص برگزاری همایش چلچراغ و رونمایی از ۴۰ کتاب فاخر در حوزه مطالعات انقلاب اسلامی، اظهارکرد: کار مشترکی بین پژوهشکده فرهنگ و اندیشه اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی انجام شد و ۴۰ اثر علمی و ارزشمند در راستای تفکر انقلاب رونمایی یا بازنمایی شد.
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: ترویج فرهنگ و گفتمان انقلاب اسلامی با برگزاری همایش‌هایی نظیر همایش چلچراغ و همایش بین‌المللی ظرفیت انقلاب اسلامی صورت می‌گیرد که امیدواریم چنین برنامه‌هایی برای ترویج انقلاب اسلامی بیش از پیش برگزار شود.
تدوین سند معاونت علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی
وی درباره اقدامات معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین کار معاونت علوم انسانی در این روزها، نوشتن سندی راهبردی است تا چشم‌انداز این معاونت مشخص شود.
دکتر خسروپناه خاطرنشان کرد: احیای علوم انسانی حکمت‌بنیان در دستور کار معاونت علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد؛ علوم انسانی حکمت‌بنیان یعنی هم به مبانی و هم به نیازهای جامعه پرداخته شود. امروزه در بخش صنعت عده‌ای از دانشگاهیان و محققان با تلاش و کوشش به دستاوردهای مناسبی در حوزه‌هایی نظیر ماهواره‌ها، انرژی هسته‌ای و صنایع دفاعی دست پیدا می‌کنند، اما در علوم انسانی نیز باید کارکرد ارزشمند و علم نافع پدید آید.
شکل‌گیری علوم انسانی حکمت‌بنیان دغدغه دانشگاه آزاد اسلامی
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: مسئولان و مردم باید از علوم انسانی بهره ببرند و بهره‌بردن از علوم انسانی زمانی محقق می‌شود که علوم انسانی حکمت‌بنیان شکل گیرد، بنابراین عمده دغدغه معاونت علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی در نوشتن سند راهبردی، شکل‌گیری علوم انسانی حِکمی است.
وی تأکید کرد: زمانی که ساختار معاونت علوم انسانی و هنر نهایی و مسئولان مربوطه تعیین شوند، هدف تشکیل علوم انسانی حِکمی در فرآیند آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها تحقق پیدا می‌کند.
دکتر خسروپناه در پایان خاطرنشان کرد: در مدت زمانی که در معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی حضور دارم، به برخی استان‌ها نظیر سیستان‌و‌بلوچستان، قزوین و خراسان رضوی سفر کردم تا اهدافی نظیر تبیین علوم انسانی حکمی و شنیدن سخنان استادان دانشگاه‌ها محقق شود. بعضاً نقایصی در فرآیند اجرایی و اداری در حوزه ممیزه، ارتقا و تبدیل وضعیت وجود دارد که باید برطرف شوند. این مشکل سال‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی وجود داشته است که بنابر تأکیدات دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی در مسیر رفع این مشکلات گام برمی‌داریم.

مشاهده خبر در وبسایت مرجع

برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید