اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران |تودیع و معارفه مدیران دفتر آموزش های آزاد، پردیس دانشگاهی و همکاری های آموزشی و آزمون | اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 93187 // //

تودیع و معارفه مدیران دفتر آموزش های آزاد، پردیس دانشگاهی و همکاری های آموزشی و آزمون

مراسم تودیع و معارفه مدیران دفتر آموزش های آزاد، پردیس دانشگاهی، همکاری های آموزشی و آزمون و معاون آموزشی دانشکده منابع طبیعی نور در نشست 12 شهریورماه شورای آموزشی با حضور رییس دانشگاه [...]
تودیع و معارفه مدیران دفتر آموزش های آزاد، پردیس دانشگاهی و همکاری های آموزشی و آزمون

دکتر احمدی رییس دانشگاه در این نشست اظهار داشت: تحول دانشگاه برای این است که در دنیای امروز بتواند با سایر دانشگاه ها رقابت خوبی داشته باشد و در جذب دانشجویان نخبه و تراز بالا موفق تر عمل کند و این امر ما را ملزم می کند که به فکر تحولات جدی در روش کار کلاسیک خود باشیم و نیازمند یک نگاه نو و جدید در همه حوزه ها اعم از پذیرش دانشجو، اقتصاد آموزش عالی، امور فارغ التحصیلان و ارتباط با آنان پس از فارغ التحصیلی، آمایش رشته ها و توجه به نیاز کشور برای تاسیس رشته ها و توسعه امور بین المللی هستیم.
وی افزود: در ساختار جدید دانشگاه ما به دنبال تفویض اختیار به دانشکده های بزرگ هستیم که دانشکده های مادر که شامل چند دانشکده و یا چند بخش بزرگ هستند کارهای تصدی گری مربوط به امور دانشکده را بر اساس استانداردها و الگوریتم های تعریف شده انجام دهند. شورای آموزشی می تواند فرایند این امر را تسریع بخشد که توفیقات خوبی نیز در این زمینه حاصل شده و امیدواریم که به ویژه در حوزه های مربوط به شورای عالی برنامه ریزی و شورای گسترش آموزش عالی موارد اجرایی و تصدی گری امور به دانشکده ها بهتر و کاملتر در دانشگاه صورت گیرد.
دکتر احمدی در خصوص لزوم پذیرش دانشجویان بین المللی گفت: پذیرش دانشجوی بین المللی یک ضرورت است و باید ریسک ها و برخی از مسائل مربوط به آن را بپذیریم و این کار را شروع کنیم و در صورتی که به این باور برسیم که یک دانشجوی خارجی توانمند، باهوش و مستعد است و در حد قابل قبولی بر زبان انگلیسی اشراف دارد می توانیم با گذاشتن واحدهای جبرانی تا حدودی برخی از کمبودهای تحصیلی وی را جبران کنیم .
وی با تاکید بر لزوم ورود اساتید به بحث آموزش ترکیبی تصریح کرد: بحث آموزش ترکیبی باید توسعه بیشتری یابد و کم کم به صورت یک الزام در دانشگاه درآید و هر عضو هیات علمی حداقل یکی از درس هایش را در سال به صورت آموزش ترکیبی تدریس کند و در این راستا باید پشتیبانی های فنی نیز تکمیل تر شود و همت بیشتری صورت گیرد.
رییس دانشگاه در خصوص آمایش رشته های تحصیلی یادآور شد: در حال حاضر باید رشته های دارای بازار کار و مورد تقاضای جامعه تاسیس شوند و ما در شورای دانشگاه سعی کردیم به گروه ها فرصت دهیم تا رشته های جدید را پس از احراز شرایط برگزاری آن تاسیس کنند و رشته های کلاسیک قدیمی، تعطیل و رشته های جدید و مورد نیاز جامعه به جای آن ها ایجاد شود.
در ادامه نشست دکتر کلباسی در سخنانی اظهار داشت: با توجه به لزوم درآمدزایی در دانشگاه و وجود برخی از مشکلات مالی و اقتصادی در سطح کشور سعی کردیم در حوزه معاونت آموزشی بخش هایی که رنگ و بوی درآمدی داشته را مانند پردیس، آموزش های آزاد و بخشی از حوزه آزمون که مرتبط با عقد قرارداد با نهادهای مختلف بود را تلفیق کنیم تا مسائل مالی در این حوزه سریع تر و چابک تر صورت گیرد.
وی در ادامه از زحمات دکتر هاشمی ملایری، دکتر صنیعی، دکتر قدسیان و دکتر محبی مدیران پیشین حوزه دفتر همکاری های آموزشی و آزمون، دفتر مدیریت آموزش های آزاد، پردیس دانشگاهی و نیز معاون آموزشی دانشکده منابع طبیعی نور تشکر و قدرانی کرد و برای دکتر گنجی، دکتر هاشمی و دکتر نجفی در سمت جدید آرزوی موفقیت نمود.
در ادامه دکتر هاشمی ملایری، دکتر قدسیان، دکتر صنیعی آباده، دکتر گنجی، دکتر محبی و دکتر نجفی به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.
در پایان نشست لوح تقدیر مدیران پیشین حوزه آموزشی و احکام مدیران جدید از سوی رییس دانشگاه به آنان اهدا شد.

خبر مهم  کسب مدال طلای توسط دانشجوی سما بابل در رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان

 

15

 

16

 

17

 

18

تودیع و معارفه مدیران دفتر آموزش های آزاد، پردیس دانشگاهی و همکاری های آموزشی و آزمون

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

آخرین اخبار

پربازدید