اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران |حجت‌الاسلام واسعی مطرح کرد: هشدار خداوند به کسانی که قصد ضربه‌ به نظام دینی دارند | دانشگاه آزاد اسلامی قم | اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران
شماره : 90739
۱۲ / ۳ / ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
حجت‌الاسلام واسعی مطرح کرد: هشدار خداوند به کسانی که قصد ضربه‌ به نظام دینی دارند | دانشگاه آزاد اسلامی قم | اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران      تاریخ خبر: کد خبر:90739 دسترسی آسان تر به اخبار و مشاهده متن کامل خبر "دانلود اپلیکیشن پرواز خبر"

کاربر محترم، به دلیل عدم دسترسی به محتوی خبر در سایت منبع (به دلایل نامعلوم) ، می توانید رونوشت مستقیم خبر را مطالعه فرمائید.

؛

حجت‌الاسلام واسعی مطرح کرد: هشدار خداوند به کسانی که قصد ضربه‌ به نظام دینی دارند | دانشگاه آزاد اسلامی قم

شبکه عتف ایران : عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: خداوند به کسانی که توطئه سیاسی کرده و برای ضربه به نظام دینی تلاش می‌کنند هشدار می‌دهد که همه شما نابود می‌شوید.   به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از قم، حجت‌الاسلام هادی واسعی ظهر امروز در جلسه تفسیر سوره حشر که از ابتدای ماه

شبکه عتف ایران :

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: خداوند به کسانی که توطئه سیاسی کرده و برای ضربه به نظام دینی تلاش می‌کنند هشدار می‌دهد که همه شما نابود می‌شوید.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از قم، حجت‌الاسلام هادی واسعی ظهر امروز در جلسه تفسیر سوره حشر که از ابتدای ماه مبارک رمضان با حضور دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی قم برگزار می‌شود، عمده موضوعات مطرح شده در سوره حشر را برشمرد و گفت: خداوند متعال خطوط کلی تفکر، حالات و روحیات منافقین را در این سوره ترسیم می‌فرمایند و بیان می‌کنند که یهودیان به امید منافقین بودند که لشکر عظیمی را تشکیل می‌دادند؛ بنابراین خداوند در این سوره می‌فرماید که منافقین به یهودیان نه کمک و نه خانه‌های خود را در حمایت از آنها ترک کردند.

خبر مهم 

وی انتخاب تفسیر سوره حشر را در ماه مبارک رمضان بسیار مناسب دانست و افزود: وجود مقدس رسول‌الله وقتی به مدینه تشریف آوردند، نظام دینی تشکیل دادند و این نظام دینی، نظامی بود که هنوز کامل و ارکان آن محکم نشده بود. در همین شرایط شاهد هستیم که پیامبر اکرم(ص) هم با حصر اقتصادی و مقاومت مبارزه کردند و هم با توطئه‌های سیاسی منافقان.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قم افزود: امروز در دوره خودمان دچار این جبهه‌گیری‌ها هستیم یعنی از یک طرف اجماع جهانی را می‌بینیم چه کفار یهود و کفار مسیحیت هیچ فرقی نمی‌کنند، کمر همت علیه نظام دینی ما بسته‌اند و باور خودشان این است که این نظام را تا شکل نگرفته از بین ببرند؛ اگرچه نظام ما اکنون به ۴۰سالگی خود رسیده و آنها این تصور غلط را داشته و دارند.

خبر مهم 

واسعی در تفسیر سوره حشر افزود:  خداوند می‌فرماید ما مؤمنین را چون قلبشان متصل به ملکوت و امر وحی است، قلوبشان را قوی می‌گردانیم و نیز هشدار می‌دهد اگر می‌خواهید نظام‌تان قدرت بیشتری پیدا کند، مشارکت در توزیع اموال و انفاق داشته باشید و دست به احتکار نزنید و مشکل ایجاد نکنید و اگر کسی در این شرایط احتکار کند، دقیقاً مثل یهود و مثل منافقین هستند که قصد ضربه به نظام دینی دارند.

وی افزود: ذات احدیت در این سوره به کسانی که توطئه سیاسی می‌کنند یعنی در خفا ارتباط با کفار دارند و برای ضربه‌زدن به نظام دینی تلاش می‌کنند، فرقی هم نمی‌کند در چه لباسی باشند، استاد باشند، نظامی و فرد معمولی باشند، هشدار می‌دهد که اگر دست از کارتان برندارید به‌زودی همه شما نابود می‌شوید.

خبر مهم  فرصت مجدد برای متأخرین مصاحبه های دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قم تأکید کرد: امروز شاهد هستیم منافقینی که در مجموعه کشور عزیزمان هستند، بسیاری از آنها پیام می‌فرستند برای کشورهای دیگر و آنها را تحریک می‌کنند که تحریم‌ها را بیشتر کنید و یا حمله کنید.

واسعی یادآور شد: خداوند در سوره مبارکه حشر هشدار می‌دهد که ما بالاخره ریشه منافقین را می‌کَنیم، فکر نکنید اینها یک جمع منسجم هستند هم منافقین، هم کفار، هم عوامل داخلی و خارجی و عوامل استکبار به نظر می‌آید که منسجم و با هم هستند؛ اما هر کدام در فکر هوای نفس خود و دنیای خود هستند و خداوند متعال به‌زودی جمع آنها را بر هم می‌زند و نابودشان می‌کند.

 

مشاهده خبر در وبسایت مرجع

ثبت شده در سایت اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران طی شماره 90739 توسط iranatfnet_admin و در روز یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۰:۵۵
از سایت qom-iau.ac.ir
© Copyright 2019 http://iranatfnet.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر