شبکه عتف ایران | حضور دانشجویان بین الملل در جشنواره بین المللی غذای جاده ابریشم – پایگاه خبری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

تاریخ خبر: // کد خبر: 85792 // // //

حضور دانشجویان بین الملل در جشنواره بین المللی غذای جاده ابریشم – پایگاه خبری دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)


شبکه عتف ایران : دانشجویان بین الملل دانشگاه  در جشنواره بین المللی غذای جاده ابریشم  که با حضور ۵۶ دانشجوی بین‌الملل در قالب ۱۳ تیم آشپزی از تاریخ ۲۹ فروردین تا اول اردیبهشت ماه  برگزار می‌شود در این جشنواره دانشجویان بین‌الملل از کشورهای جمهوری آذربایجان، افغانستان، تاجیکستان، پاکستان، ترکیه، لبنان، سوریه، روسیه، … [...]

شبکه عتف ایران :

دانشجویان بین الملل دانشگاه  در جشنواره بین المللی غذای جاده ابریشم  که با حضور ۵۶ دانشجوی بین‌الملل در قالب ۱۳ تیم آشپزی از تاریخ ۲۹ فروردین تا اول اردیبهشت ماه  برگزار می‌شود در این جشنواره دانشجویان بین‌الملل از کشورهای جمهوری آذربایجان، افغانستان، تاجیکستان، پاکستان، ترکیه، لبنان، سوریه، روسیه، …

دانشجویان بین الملل دانشگاه  در جشنواره بین المللی غذای جاده ابریشم  که با حضور ۵۶ دانشجوی بین‌الملل در قالب ۱۳ تیم آشپزی از تاریخ ۲۹ فروردین تا اول اردیبهشت ماه  برگزار می‌شود در این جشنواره دانشجویان بین‌الملل از کشورهای جمهوری آذربایجان، افغانستان، تاجیکستان، پاکستان، ترکیه، لبنان، سوریه، روسیه، اوکراین، عراق، فلسطین، چین و یمن حضور فعال دارند.

در مراسم افتتاحیه این جشنواره بین المللی سفرای یونان، کرواسی، اندونزی، اتریش ، قزاقستان و ترکمنستان و دیپلمات های اندونری، ترکمنستان، ترکیه ، افغانستان ، تاجیکستان، عمان و نیز نمایندگان تجاری سفارت روسیه، معاونین و اعضای سازمان اکو و نماینده وزارت امور خارجه و دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی ره در قالب سیزده تیم آشپزی  حضور داشتند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان در آئین افتتاحیه این جشنواره گفت: تفاوت های قومی، نژادی ، جغرافیایی ، سیاسی و زبانی هیچگاه نتوانسته است مانع تعامل، نزدیکی و ارتباط میان ملت ها شوند.

یحیی رحمتی افزود: به دلیل آنکه همواره جوامع و ملل به وسیله اشتراکات فرهنگی و انسانی خود با سایر ملت ها تعامل و گفتمان برقرار می کنند و یکی از این اشتراکات بین جوامع غذا است .

وی اظهار داشت: غذا از ابتدایی ترین نیازهای انسانی ،بلکه تمامی موجودات زنده است و نقش اساسی آن انکار ناشدنی است و در این میان می توان گفت پیشرفت های شگرفت انسان در عرصه صنعت و کشاورزی مرهون همین غریزه ساده و ابتدایی است.

این مسئول ادامه داد: غذا بهانه گفتگو بین انسان ها ، هدیه امنیت به مهمان و ارزشمندترین میراث معنوی بشر ی محسوب می شود که در این جشنواره بار دیگر با غذا با هم بودن و برای هم بودن در میان ملیت های مختلف را تمرین می کنیم.

وی اظهار داشت: امروز از ملیت های مختلف حول محور غذا، مهمترین نیاز بشریت ، گرد هم آمده اند و در واقع بهانه شادی و گفتگو ها است

رحمتی خاطر نشان ک رد:تک تک شما نمایندگان فرهنگ خود در این جشنواره هستید که امیدواریم پس از بازگشت به کسور خود پیغام دوستی، برابری و برادری مردم ایران و فرهنگ اصیل ایران را با خود به کشورتان منتقل کنید.

در پنجمین جشنواره بین المللی غذای اکو-جاده ابریشم آشپزهای کشورهای عضو اکو و جاده ابریشم طی چهار روز به طبخ غذاهای بومی و منطقه خود را عرضه خواهند کرد.

این جشنواره ۲۹ فروردین تا یکم اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی کاسپین زنجان در حال برگزاری است.

 

مشاهده خبر در وبسایت مرجع

آخرین اخبار

پربازدید