شبکه عتف ایران | خسرو پناه تاکید کرد: کاربردی شدن آموزش پژوهش محور در ارتقاء نظریه پردازی موثر است | دانشگاه آزاد اسلامی قم

تاریخ خبر: // کد خبر: 83296 // // //

خسرو پناه تاکید کرد: کاربردی شدن آموزش پژوهش محور در ارتقاء نظریه پردازی موثر است | دانشگاه آزاد اسلامی قم


شبکه عتف ایران : معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی کاربردی شدن آموزش پژوهش محور را در ارتقا نظریه پردازی موثر برشمرد.   به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از قم، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه در همایش آشنایی با کرسی های نظریه پردازی ، نقد و مناظره که با حضور اعضای [...]

شبکه عتف ایران :

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی کاربردی شدن آموزش پژوهش محور را در ارتقا نظریه پردازی موثر برشمرد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از قم، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه در همایش آشنایی با کرسی های نظریه پردازی ، نقد و مناظره که با حضور اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی قم در این واحد دانشگاهی برگزار شد اظهار کرد: ساختار دانشگاه های ما اموزشی است لذا اگر آموزش پژوهش محور کاربردی شود نظریه پردازی ارتقا پیدا می کند .

حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه افزود: اگر نگاه ما به دانشگاهها پژوهشی های کاربردی،ناظر به نیازهای جامعه و ساختار اموزشی پژوهش محور کاربردی شود خود به خود زمینه را برای نظریه پردازی فراهم ساخته ایم.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با انتقاد از دانشگاهها مبنی بر اینکه در دانشگاهها نظریه پردازی کم اتفاق می افتد گفت: باید به این پرسش پاسخ دهیم که چرا در دانشگاهها نظریه پردازی بسیار. کم اتفاق می افتد و استادان بیشتر مدرسند تا نظریه پرداز زیرا بسیاری از استادان مقاله می نویسند،پژوهشگری هم می کنند ولی به نظریه پردازی اهمیت نمی دهند.

وی افزود: نباید وقت استادان دانشگاه فقط برای آموزش در نظر گرفته شود و باید طوری برنامه ریزی شود تا یکی از وظایف استادان دانشگاه پژوهش های کاربردی باشد.

خسروپناه گفت: باید بدانیم چگونه سیستم آموزشی ما پیش برود تا بخشی نظریه پردازی ها بصورت ساختارمند تحقق پیدا کند.

وی بیان کرد: برخی معتقدند نظریه تولید می شود و برخی معتقد به کشف نظریه هستند لذا استادان باید نسبت به تولید و یا کشف نظریه ها تلاش کنند.

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید برگزاری کرسی های نظریه پردازی در دانشگاهها گفت: باید هر استادی در سال یک کرسی نظریه پردازی ساختارمند برگزار نماید .

خسرو پناه با اشاره به موقعیت دانشگاه آزاد اسلامی قم در بین دانشگاه های دیگر استانها افزود: دانشگاه آزاد اسلامی قم به لحاظ همجواری با حوزه های علمیه و ظرفیت های عظیم علمی فرهنگی این استان لازم است علاوه بر برگزاری کرسی های ترویجی در جهت برگزاری کرسی های نظریه پردازی تخصصی تلاش نماید.

گفتنی است همایش آشنایی با کرسی های نظریه پردازی،نقد و مناظره با محوریت آشنایی با دبیرخانه هیات حمایت،اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه بسط و ترویج نظریه پردازی،معرفی انواع کرسی های تخصصی و چگونگی نظریه پردازی در علوم انسانی و معارف دینی با حضور حجت الاسلام و المسلمین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین خیری رییس پژوهشکده علوم اجتماعی و انقلاب و اعضای هیأت رییسه دانشگاه آزاد اسلامی قم و جمعی از اعضا هیات علمی و صاحبنظران حوزه علوم انسانی در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

گفتنی است در ابتدای این دیدار سیف اله فضل الهی رییس دانشگاه آزاد اسلامی قم گزارشی از فعالیت های این واحد دانشگاهی در برگزاری کرسی های ترویجی ارائه کرد.

مشاهده خبر در وبسایت مرجع

آخرین اخبار

پربازدید