ديدار هيات 14 نفره دانشگاه كوفه از گروه عربي دانشگاه اصفهان | اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 93145 // //

ديدار هيات ۱۴ نفره دانشگاه كوفه از گروه عربي دانشگاه اصفهان

گروه آموزشي عربي دانشگاه اصفهان، در راستاي اجرايِي شدن توافقنامه بين اين دانشگاه و دانشگاه كوفه، ميزبان هيأت 14 نفري (متشكل از 4 استاد و 10 دانشجوي تحصيلات تكميلي) از دانشگاه كوفه از سوم تا 13 شهريور [...]
ديدار هيات ۱۴ نفره دانشگاه كوفه از گروه عربي دانشگاه اصفهان

گروه عربي دانشگاه اصفهان، در راستاي اجرايِي شدن توافقنامه بين اين دانشگاه و دانشگاه كوفه، ميزبان هيأت ۱۴ نفري (متشكل از ۴ استاد و ۱۰ دانشجوي تحصيلات تكميلي) از دانشگاه كوفه از سوم تا ۱۳ شهريور بود.

به گزارش وب سايت خبري uinews به نقل از دكترسميه حسنعليان مدير گروه زبان عربي دانشگاه اصفهان،برنامه هاي متنوعي مانند سخنراني هاي علمي، بازديد از دانشكده هاي مختلف دانشگاه اصفهان، مركز زبان فارسي و مركز دانشجويان خارجي دانشگاه، كتابخانه مركزي و مركز نسخه هاي خطي و موزه دانشگاه و بازديد از برخي مراكز آموزشي و فرهنگي شهر اصفهان مانند دانشگاه معارف و علوم قرآن و حوزه علميه اصفهان و دفتر تحقيقات رايانه اي حوزه و نيز اصفهان گردي براي ميهمانان دانشگاه كوفه پيش بيني و انجام شد.

وي در ادامه افزود: در مراسم افتتاحيه استقبال از هيات كوفي بر  اهميت ديدارهاي علمي و تبادل علمي و فرهنگي بين دو دانشگاه اشاره و بر ضرورت اجرايي شدن مواد توافقنامه هاي همكاري تأكيد داشتم. 

دكتر حسنعليان همچنين گفت: به نظر مي رسيد بازديد اين هيأت از مركز آموزش زبان فارسي دانشگاه اصفهان و مركز دانشجويان خارجي دانشگاه خود مي تواند جنبه تبليغاتي مؤثري در جذب بيشتر زبان آموزان و دانشجويان داشته باشد.

مدير گروه آموزشي عربي افزود: در مراسم افتتاحيه از مديران و برخي از استادان گروه هاي علوم قرآني، تاريخ، زبان و ادبيات فارسي دعوت به عمل آمد تا با معرفي اين گروه هاي آموزشي، جايگاه زبان و ادبيات عربي در اين رشته ها و نيز ارتباط تنگاتنگ دو زبان عربي و فارسي براي مهمانان هر چه بيشتر تبيين شود. همچنين از بين مراكز علمي و فرهنگي سطح شهر اصفهان دانشگاه معارف و علوم قرآن و حوزه علميه و دفتر تحقيقات رايانه اي حوزه در برنامه گنجانده شد.

لازم به ذكر است، برخي از استادان گروه عربي به ايراد سخنراني علمي پرداخته كه البته ايراد سخنراني استادان همراه هيأت اعزامي دانشگاه كوفه هم در اين برنامه جاي داده شد تا معناي واقعي تبادل علمي و فرهنگي بهتر محقق شود. از بين ايشان دكتر عادل عباس النصراوي و دكتر هادي سعدون العارضي و دكتر هاشميه جعفر حميد با موضوعات مختلفي به ايراد سخنراني پرداختند.

گفتني است، اختتاميه اين برنامه در روز سه شنبه ۱۲ شهريور، همراه با توزيع گواهي هاي حضور و لوح هاي تقدير و هدايا برگزار شد.  

 

 

خبر مهم  صعود نشريه International Journal of Group Theory در رده بندي 2017 نمايه Scopus

 

ديدار هيات ۱۴ نفره دانشگاه كوفه از گروه عربي دانشگاه اصفهان

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

آخرین اخبار

پربازدید