رئیس سازمان سما در جلسه بررسی راه اندازی بوستان تربیت زنجان: هدف گذاری دانشگاه آزاد اسلامی، تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در بوستان های تربیت است | اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 133776 // //

رئیس سازمان سما در جلسه بررسی راه اندازی بوستان تربیت زنجان: هدف گذاری دانشگاه آزاد اسلامی، تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در بوستان های تربیت است

دکتر بطحائی در جلسه بررسی، تسهیل و رفع موانع راه اندازی بوستان تربیت زنجان گفت: سالهاست سند تحول بنیادین محقق نشده است ولی هدف گذاری دانشگاه آزاد اسلامی تحقق این سند در بوستان تربیت مطرح شده و به سرانجام خواهد رسید... [...]
رئیس سازمان سما در جلسه بررسی راه اندازی بوستان تربیت زنجان: هدف گذاری دانشگاه آزاد اسلامی، تحقق  سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در بوستان  های تربیت است
به گزارش روابط عمومی سما، سید محمد بطحائی در دومین سفر به استان زنجان در جلسه بررسی، تسهیل و رفع موانع راه اندازی بوستان تربیت زنجان حضور یافت.
 سید محمد بطحائی در این جلسه با بیان اینکه این واحد آموزشی به عنوان الگوی اجرایی سند تحول نظام آموزش و ‌پرورش است، گفت: کلیات برنامه آموزشی و ‌پرورشی بوستان تربیت توسط سازمان سما آماده چاپ شده است و به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.
بطحائی اضافه کرد: در این برنامه چشم انداز کلی بوستان مشخص و مکتوب شده و این سند تا حدودی مختصات بوستان را مشخص میکند.
وی خاطر نشان کرد: سند تفصیلی بوستان تربیت نیز تا اسفند ماه سال جاری به مرحله چاپ خواهد رسید.
معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به تشریح اهداف و وظایف بوستان تربیت پرداخت و این واحد آموزشی را منظومه ای از قطعات منفصلی خواند که با در کنار هم قرار گرفتن تصویری کامل و‌گویا از تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش خواهد ساخت.
بطحائی با تاکید بر اینکه باید با نگاهی سیستمی و ‌منظومه‌ای به بوستان تربیت نگریست، گفت: محدودیت منابع، مسائل و مشکلات و حواشی مانع تاسیس مدرسه الگوی دانشگاه آزاد اسلامی نخواهد شد.
وی با یادآوری اینکه روش های تاثیرگذار و ابداعی آموزش محتوا عمده دلیل تفاوت مدارس تراز اول جهان با سایر مدارس است؛ افزود: به این موضوع در سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش نیز اشاره شده که در بوستان های تربیت دانشگاه آزاد اسلامی محقق خواهد شد.
رئیس سازمان سما  با تاکید بر اینکه  اگر قرار است دانش آموزان به انسان های تراز جامعه تبدیل شوند باید در مدرسه آموزش داده شوند، گفت: در بوستان های تربیت محتوای آموزشی متناسب با نیازهای زندگی تطبیق داده می شود.
سید محمد بطحائی با اشاره به کم کاری در حوزه آموزش و پرورش کشور برای تربیت دانش آموزان تراز جمهوری اسلامی گفت: اولین مدرسه الگو و نمونه مطابق با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در زنجان افتتاح خواهد شد.
بطحائی با تاکید بر اینکه الگوی امروزی مدارس برای تربیت دانش آموزان صحیح نیست،گفت: برای تاسیس یک واحد آموزشی مطابق با افق سند تحول آموزش و پرورش و با هدف تربیت انسان های تراز جمهوری اسلامی در سازمان سما قدم بزرگی برداشته شده است.
وی خاطر نشان کرد: سالهاست سند تحول بنیادین محقق نشده است ولی هدف گذاری دانشگاه آزاد اسلامی تحقق این سند در بوستان تربیت مطرح شده و به سرانجام خواهد رسید.
 در ادامه این جلسه بنکدار مشاور عالی ریاست سازمان سما با تاکید بر اینکه مشکلات جامعه از راس شناسایی شده و از پایه و ریشه حل شود، گفت: تربیت انسان های تراز جامعه باید از دبستان و ابتدایی ترین آموزش ها آغاز کرد.
بنکدار با تاکید بر اینکه سازمان سما در بوستان تربیت از استانداردها کوتاه نخواهد آمد،  اضافه کرد: نیازهای بوستان تربیت در سالهای آینده محقق و تکمیل خواهد.
در ادامه دکتر لادن مقدم معاون آموزش های فنی و حرفه‌ای، مهارتی سازمان سما به لزوم توجه به آموزش های مهارتی در بوستان تربیت پرداخت و با تاکید بر اینکه در حال حاضر مهارت گرایی نقش بسیار مهمی در آینده دانش آموزان دارد گفت: مهارت آموزی موضوعی است که در مدارس کنونی به آن پرداخته نمی شود.
علیرضا فیروز رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان نیز در ادامه به جای خالی مدارس الگو و تراز جمهوری اسلامی مطابق با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در نظام آموزشی کشور اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی زنجان  با عزمی راسخ در حال حرکت آرمانی است تا در مهر ۱۴۰۰‌، بوستان تربیت این شهر کار خود را آغاز کند.
در ادامه جلسه بررسی، تسهیل و رفع موانع راه اندازی بوستان تربیت، حسن مظفری مدیرکل آموزش و پرورش زنجان با یادآوری نقش مهم و اساسی مدارس غیردولتی در نظام آموزش و پرورش کشور گفت: در حال حاضر ۱۸ درصد از دانش آموزان مدارس غیر دولتی استان زنجان در مدارس سما تحصیل می کنند.
مظفری خاطر نشان کرد: مدارس سما زنجان با بیش از دوهزار و ۶۰۰ دانش آموز حدود ۲ درصد از کل دانش آموزان استان را به خود اختصاص داده است.
وی خاطر نشان کرد: مجموعه مدارس سما در سطح سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش فعالیت می کند.
سلطانی صبور مدیر راه اندازی بوستان تربیت ضمن تشکر از تلاش و پیگیری های  مسئولان راه اندازی بوستان زنجان، تصریح کرد: برای به ثمر نشستن بوستان تربیت با ویژگی های ایرانی و اسلامی و تبدیل آن به الگوی عملی اسلام، حمایت لازم است.
وی با یادآوری اینکه به دلیل اهمیت بوستان تربیت فرآیند جذب معلم در این واحد آموزشی با برگزاری آزمون و دوره آموزشی همراه خواهد بود؛ گفت: آزمون توسط یک شرکت بی طرف تصحیح و بعد از اعلام نتایج پذیرفته شدگان توسط کارشناسان متخصص سازمان سما مصاحبه خواهند شد.
در ادامه چهاربند مشاور عالی ریاست سازمان سما با تاکید بر اینکه ایده تاسیس بوستان تربیت به عنوان یک واحد آموزشی الگو مطرح شده است، گفت: بوستان تربیت باید به عنوان الگو  نسبت به هر آنچه قبلا  در مدارس بوده پرچم دار شود و این واحد به عنوان الگو تسری داده خواهد شد.
وی در ادامه ضمن یادآوری تاکید مقام معظم رهبری به اهیمت موضوع آموزش در مدارس، گفت: الگوی واحدهای آموزشی کشور با عنوان بوستان تربیت با تلاش  سازمان سما در زنجان بنا گذاشته خواهد شد.
 مشاور عالی ریاست سازمان سما ادامه داد: بوستان های تربیت  شهروندانی تراز نظام جمهوری اسلامی ایران تربیت خواهند کرد.
 

خبر مهم  انجام خدمات تعمیرات اساسی انواع موتور پیستونی هوایی لایکومینگ

رئیس سازمان سما در جلسه بررسی راه اندازی بوستان تربیت زنجان: هدف گذاری دانشگاه آزاد اسلامی، تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در بوستان های تربیت است

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.