ساخت سه دستگاه توسط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه | اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 93121 // //

ساخت سه دستگاه توسط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه موفق به ساخت سه دستگاه [...]
ساخت سه دستگاه توسط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد کرمانشاه، افشین زین الدینی مدیر گروه مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه گفت: با همکاری دانشجویان گروه مهندسی مکانیک و راه اندازی واحد فناور ابر کامپیوتر موفق به ساخت دستگاه پرینتر سه بعدی، دستگاه تولید تخته پاک کن های مغناطیسی فوق سبک و دستگاه تولید کننده میلگردهای کامپوزیتی شدیم.

وی ضمن تأکید بر اهمیت کار گروهی دانشجویان و تأثیر آن در اشتغالزایی اظهار داشت: در غرب کشور هیچ شرکت یا مؤسسه ای که پرینتر سه بعدی تولید و محصولات آن را ارائه دهد، وجود ندارد. به دلیل ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق همچنین اقلیم کردستان و بازار مناسب کاری جهت فروش محصولات اقدام به راه اندازی واحد فناور کردیم.

خبر مهم  اجرای طرح جدید آموزش دکتری حرفه ای رشته پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی

مدیر گروه مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه با بیان اینکه جایگاه فعالیت دانش آموختگان رشته مهندسی مکانیک در کشور بسیار حائز اهمیت است، گفت: دانش آموختگان ما توانایی ساخت بسیاری از ابزار و مواد مختلف را دارند و تمام مواد اولیه مورد نیاز نیز در کشور وجود دارد، هر دانشجوی مهندسی مکانیک باید سازنده باشد و مطمئن باشند درآمدی مناسب نیز خواهند داشت.

وی درباره دستگاه پرینتر سه بعدی، گفت: با طراحی جدید و کد نویسی توسط دانشجویان رشته مهندسی مکانیک در حال حاضر یک نمونه از این پرینتر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه ساخته شده و قدرت تولید نمونه کاری تا ابعاد ۲۰سانتی متر مکعب را دارد.

زین الدینی ادامه داد: دستگاه دیگری نیز در دست ساخت است و سرمایه گذار آن نیز مشخص شده که ابعاد آن یک متر و ۶۰ سانتی متر مربع است که توانایی تولید نمونه کاری تا ابعاد یک متر مربع را دارد.

خبر مهم  دانشگاه آزاد اسلامی پتانسیل خوبی برای نظام جمهوری اسلامی ایران است

وی در مورد دستگاه تولید کننده تخته پاک کن مغناطیسی نیز افزود: این دستگاه، تخته پاک کن هایی سبک و بسیار کارا تولید می کند که بر خلاف تمامی تخته پاک کن های دیگر می توان بر روی آن هر نوع طرحی حتی لوگوی دانشگاه را چاپ کرد و تا کنون هیچ تیم دانشگاهی که محصولی برای خود داشته باشد در کشور وجود نداشته است. توانایی تولید این دستگاه ۱۵ هزار تخته پاک کن در ماه است.

زین الدینی در مورد دستگاه تولید میلگرد کامپوزیتی نیز توضیحاتی ارائه داد و گفت: در سالهای اخیر در کشورهای پیشرفته بجای استفاده از فولاد، کامپوزیت جهت تولید میلگرد مورد استفاده قرار می گیرد، که در کشور ما نیز تنها یک شرکت تا کنون این کار را انجام داده است.

خبر مهم  اعلام آمار جذب هیات علمی دانشگاه‌ها در دو سال گذشته/ سهم ۴۲ درصدی دانشگاه آزاد اسلامی در ارتقای آمار نسبت استاد به دانشجو

وی افزود: تولید این میلگرد در دستور کار دانشجویان مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه قرار گرفته است و از خصوصیات این میلگرد کم بودن چگالی تا یک پنجم فولاد است، عمر مفیدی ۱۵ برابر بیشتر از عمر مفید فولاد، استحکام کششی در جهت الیاف ۲ تا ۳ برابر میلگرد فولادی است.

انتهای پیام/

ساخت سه دستگاه توسط دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

آخرین اخبار

پربازدید