سمینار اهمیت وضرورت نقش والدین در پیشگیری از گرایش نوجوانان وجوانان به مواد مخدر برگزار شد | اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 93050 // //

سمینار اهمیت وضرورت نقش والدین در پیشگیری از گرایش نوجوانان وجوانان به مواد مخدر برگزار شد

به همت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک سمینار اهمیت وضرورت نقش والدین در پیشگیری از گرایش نوجوانان وجوانان به مواد مخدر در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد [...]
سمینار اهمیت وضرورت نقش والدین در پیشگیری از گرایش نوجوانان وجوانان به مواد مخدر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک، با مشارکت ستاد مبارزه بامواد مخدر استان،کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان مرکزی، سمینار اهمیت وضرورت نقش والدین در پیشگیری از گرایش نوجوانان وجوانان به مواد مخدر در سالن آمفی تئاتر جهاد دانشگاهی استان مرکزی برگزار شد.

در این سمینار که با حضور خانم بهزادی پور مشاور فرماندار اراک در امور سمن ها وتشکل های مردم نهاد، جمعی از دانشجویان کارشناسی فرهنگی و برخی اقشار مختلف اهالی شهر اراک برگزار شد، میلاد مشایخی مدیر اداره بهزیستی شهرستان اراک با اشاره به اینکه سواد اعتیادی جامعه بسیار پایین است، اظهارکرد: در زمینه اعتیاد، ضعف آموزشی وجود دارد و بسیاری از معتادین به تصور دریافت فواید درمانی از مواد مخدر اقدام به مصرف ماده مخدر می‌کنند بنابراین نقش اصلی را در این زمینه خانواده دارد.

وی افزود: پدر و مادر امروز ایرانی در رفتار خود دارای دوگانگی است و یکی از این موارد دروغ گفتن است که این عامل اولین گام به سوی پنهان نمودن رفتار و خواسته ها و گاهاً حرکت به سوی اعتیاد است.

وی با اشاره به تجربه موفق کشور هلند در پیشگیری از اعتیاد گفت: با توجه به اینکه خرید و فروش مواد مخدر در این کشور آزاد است، اما از بین کشورهای اروپایی تنها کشوری است که کمترین آمار مصرف مواد مخدر را داراست و دلیل اصلی این موضوع نیز آموزش صحیح دروغ نگفتن در مدارس این کشور راز موفقیت آنها در پیشگیری از اعتیاد می باشد.

مشایخی اظهار داشت: گام اول پیشگیری از اعتیاد اصلاح سیستم تربیتی بیمارگونه است. لذا در جامعه‌ای که تنبیه بیشتر از تایید است استعداد اعتیاد نیز بیشتر است.

وی با بیان اینکه سبک زندگی و تربیتی غلط خانواده‌ها دلیل اعتیاد فرزندان آنها است افزود: فضای عاطفی و روانشناختی خانه تاثیر بسیاری در پیشگیری از اعتیاد دارد و ریشه اعتیاد را می‌توان در تربیت دانست.

در ادامه مشایخی از آمار افزایش اعتیاد ۱۰ درصدی دختران خبرداد و افزود: در خانواده‌های ایرانی فضای گفت‌وگویی جذاب نیست و این را می‌توان در میزان علاقه نوجوانان به گفت‌وگوی مجازی به دلیل تایید فرد در فضای مجازی دانست.

در پایان این جلسه به سوالات و پرسش های مطرح شده از سوی شرکت کنندگان پاسخ داده شد.

سمینار اهمیت وضرورت نقش والدین در پیشگیری از گرایش نوجوانان وجوانان به مواد مخدر برگزار شد

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر مهم  زمان ثبت درخواست میهمان برای دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد

آخرین اخبار

پربازدید