سمینار تحلیل و بررسی فضای مجازی در جامعه امروز ایران در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی برگزار شد. | اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 93048 // //

سمینار تحلیل و بررسی فضای مجازی در جامعه امروز ایران در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی برگزار شد.

به همت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک سمینار تحلیل و بررسی فضای مجازی در جامعه امروز ایران برگزار شد. [...]
سمینار تحلیل و بررسی فضای مجازی در جامعه امروز ایران در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اراک، سمینار تحلیل و بررسی فضای مجازی در جامعه امروز ایران، برگزار شد.

در این سمینار که در سالن آمفی تئاتر جهاددانشگاهی استان مرکزی با حضور سرهنگ آنقی رئیس پلیس فتای استان مرکزی، دکتر عباس خسروانی مدرس دانشگاه، رئیس کارکنان و دانشجویان مرکز آموزش برگزار شد، شعبانی جانشین مسئول فضای مجازی سپاه با اشاره به مشکلات و معضلات جامعه امروز ایران حول محور فضای مجازی گفت: نفوذ اینترنت و فضای مجازی در زندگی روزمره مردم ایران بر لزوم دقت نسبت به انتخاب سایت ها و ورود به سامانه های مختلف را انکار ناپذیر کرده است.

خسروانی نیز فضای مجازی را عامل کمرنگ شدن روابط اجتماعی خانواده های ایرانی دانست و افزود: در کشور ایران قبل از اینکه استفاده از اینترنت و فضای مجازی گسترش پیدا نماید، می بایست ابتدا فرهنگ سازی اصولی انجام می شد. 

وی با بیان اینکه سطح دسترسی افراد باید طبق رده بندی سنی و جایگاه افراد صورت پذیرد  و نظارت دولت را نسبت به این موضوع لازم دانست و افزود: رسوخ فضای مجازی در زندگی روزمره خانواده ها مشکلات بسیاری به همراه دارد.

این مدرس دانشگاه در پایان از عدم راه اندازی اینترنت ملی سخن گفت و  افزود: حداقل مزیتی که می تواند اینترنت ملی داشته باشد ایجاد فضای نسبتاً امنی است که می تواند برای خانواده های ایران مهیا سازد و فرهنگ خانواده ها را کمتر تحت الشعاع قرار دهد.

سرهنگ احسان آنقی نیز ضریب نفوذ اپراتورها در استان مرکزی را بالای ۹۰ درصد اعلام نمود و افزود: استفاده مردم از تلفن همراه ۹۰ درصد می باشد که از این تعداد بیش از ۷۵ درصد از اینترنت پرسرعت همراه استفاده می‌کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه در فضای مجازی هویت افراد مشخص نیست، نباید خانواده و فرزندان خود را در این فضا رها کنیم و باید نظارت و کنترل را از درون خانواده شروع کنیم.

آنقی  در ادامه شناخت والدین را در استفاده از فضای مجازی لازم دانست وگفت: دستگاه‌های متولی باید فعالیت بیشتری در زمینه فرهنگ‌سازی فضای مجازی برای والدین انجام دهند. 

رئیس پلیس فتای استان مرکزی با تاکید بر افزایش جرایم سایبری در استان مرکزی، اظهارکرد: به لحاظ جمعیت دارای رتبه ۱۹ در کشور هستیم ولی از لحاظ وقوع جرایم سایبری در بین استان‌های کشور در جایگاه ۱۳ قرار داریم.

آنقی در ادامه افزود: برداشت غیر مجاز از حساب افراد با افزایش ۳۰۰ درصد روبرو بوده است که ۵۷ درصد از مجموع پرونده های پلیس را تشکیل می دهد.

  وی در پایان به تاثیر استفاده نادرست از فضای مجازی در بالا رفتن آمار طلاق نیز اشاره کرد و دلیل آنرا  نبود فرهنگ درست استفاده از این شبکه‌های اجتماعی عنوان نمود.

در ادامه شرکت کنندگان سوالات خود را درخصوص فضای مجازی بیان نمودند و به سوالات آنها پاسخ داده شد

سمینار تحلیل و بررسی فضای مجازی در جامعه امروز ایران در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی برگزار شد.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر مهم  نفرات برتر مسابقه نخستین جشنواره فرهنگی، هنری و ورزشی فرهنگ پهلوانی معرفی شدند

آخرین اخبار

پربازدید