شاهد تحول عظیمی در حوزه های مختلف علمی دانشگاه آزاد خواهیم بود | اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 95681 // //

شاهد تحول عظیمی در حوزه های مختلف علمی دانشگاه آزاد خواهیم بود

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دانشگاه با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام داده، شاهد تحول عظیمی در حوزه های مختلف علمی خواهد [...]
شاهد تحول عظیمی در حوزه های مختلف علمی دانشگاه آزاد خواهیم بود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مهندس سید مجید موسوی مشاور ریاست و رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در واحد یاسوج، با گرامیداشت ایام اربعین حسینی گفت: اربعین حسینی اجتماعی است که در دنیا شور حسینی را هرچه بیشتر افزایش می دهد.

وی گفت: هم اکنون ۲۵ میلیون عاشق نهضت امام حسین(ع) رهسپار شدند تا جاده عشق را از نجف اشرف تا کربلای معلی ادامه دهند و دلدادگی و عشق و محبت خود را به سیدالشهدا(ع) اثبات کنند.

مهندس موسوی اظهار داشت: امام حسین (ع) تا ابد به بشریت درس آزادگی و شجاعت داد و به ما یاد داد که چگونه می توانیم در راه رسیدن به قرب الهی همه هستی خود را فدا کنیم تا قرب الهی را بدست آوریم و به همین خاطر است که نهضت امام حسین (ع) خواهان و طرفدار پیدا می کند.

وی گفت: امام حسین (ع) حماسه ای خلق کرد که خداوند به بهترین وجه راضی شد و خیلی از پیامبران و فرشتگان قبل از اینکه به دنیا بیایند، آرزو داشتند که روضه خوان امام حسین (ع) باشند و این بزرگترین نعمت الهی برای شرکت کنندگان مراسم و روضه امام حسین(ع) است.

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی افزود: امام خمینی(ره) با مجالس روضه امام حسین(ع) این انقلاب را شروع کردند و هیچ ارتش و لشکری را در اختیار نداشتند ولی با توکل و توسل، این حرکت را شروع کردند و این انقلاب را به پیروزی رساندند.

خبر مهم  کسب مقام دوم مسابقات پاورلیفتینگ جهانی روسيه توسط دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامي مشهد

وی گفت: ما توانسته ایم در تمامی حوزه های صنعت، کشاورزی، فضا و… پیشرفت های زیادی داشته باشیم و قدم های محکم و استواری را در پیشرفت این انقلاب برداریم.

مهندس موسوی اظهار داشت: در حوزه پدافند کشور یک پهپاد فوق سری آمریکا را که نهایت تکنولوژی است در ارتفاعی که رادار نمی تواند ببیند ولی رادارهای ما آن را ردیابی می کنند و با سلاح ساخت داخل شکار می کنند، قدرت پوشالی آمریکا را به مسخره گرفتند. وقتی ما پهپاد را زدیم آمریکا ابتدا منکر آن شد ولی ما با شجاعت اعلام کردیم تا اینکه همه رسانه ها اعلام کردند در نهایت امریکا مجبور به پذیرش شد.

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: امروز این دانشگاه با برنامه ریزی هایی که انجام داده، شاهد تحول عظیمی در حوزه های مختلف علمی خواهد بود و دانشگاه به دست یک دانشمند خستگی ناپذیر همچون دکتر طهرانچی قرار گرفته، به طوری که سالیان سال مدرس و هم تیمی شهیدان علی محمدی و شهریاری بودند که در عرصه علمی دستاوردهای زیادی را بدست آورده اند و تیمی که با ایشان کار می کنند جزء بهترین ها هستند و برای دانشگاه تلاش می کنند.

خبر مهم  تغییر ساعت کار امور اداری دانشگاه آزاد اسلامی در استان البرز

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی امروز با ۴۲۰ واحد و مرکز جزء گسترده ترین دانشگاه ها در جهان است که حدود ۲۴هزار عضو هیأت علمی و ۳۰هزار حق التدریس دارد و سهم بزرگی در جذب اساتید دارد.

مهندس موسوی اظهار داشت: با تغییر ساختار دانشگاه در نظام آموزشی و بودجه بندی فرصت های خیلی خوبی خلق خواهد شد، محیط دانشگاه ضمن اینکه فرصت های خوبی را خلق می کند، ممکن است آسیب هایی نیز داشته باشد، وقتی وارد دانشگاه می شوید یک گستردگی و امیدی پیدا می کنید که ممکن است مفید و یا مضر باشد جنبه های مختلفی مثل جنبه فکری، تربیتی و فرهنگی دارد.

وی ادامه داد: در دانشگاه با توجه به طمع دشمنان به این نسل ما باید اهداف دشمن در حوزه های مختلف را شناسایی کنیم و آمادگی برای مقابله با آن را کسب کنیم.

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به والدین گفت: خانواده ها باید عزیزان خود را به سمتی هدایت کنند که بیشترین وقت خود را صرف علم آموزی کنند تا بتوانند به قله های عظیم علم و فناوری دست پیدا کنند.

مهندس موسوی اظهار داشت: من این مژده را به شما می دهم که دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی تمام همت خود را گذاشته اند تا برنامه های فرهنگی دانشگاه را به سرمنزل مقصود برسانند و به صورت یکپارچه عزم خود را جزم کردند که خدمتگزاران خوبی برای شما دانشجویان باشند و عاشقانه تمام وجود خود را گذاشته اند تا شما بتوانید خوب رشد کنید، بدرخشید و آینده ایران اسلامی را بسازید.

خبر مهم  مسئولان ابعاد تأثیرگذار هر تصمیمی در زندگی مردم را قبل از اجرا بررسی کنند

در ابتدای این مراسم دکتر کرم جانی پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید و عرض خیر مقدم به دانشجویان جدیدالورود و والدین آنها گفت: حضور مهندس موسوی به عنوان رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی در این واحد دانشگاهی حاکی از توجه ویژه مسئولان دانشگاه به این استان و واحد دانشگاهی است.

وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی که در بدو تأسیس با حمایت معنوی حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفت از موثرترین نهادهایی است که بعد از انقلاب توانسته بسیاری از نیازهای جامعه را برطرف کند.

دکتر جانی پور اظهار داشت: ۵۵درصد فارغ التحصیلان آموزش عالی از دانشگاه آزاد اسلامی هستند و دانشگاه آزاد اسلامی در تحول و پیشرفت کشور نقش بسزایی داشته است.

گفتنی است در ابتدای این مراسم مهندس موسوی و هیأت همراه با حضور بر مزار شهدای گمنام و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

انتهای پیام/

شاهد تحول عظیمی در حوزه های مختلف علمی دانشگاه آزاد خواهیم بود

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

آخرین اخبار

پربازدید