ششمين نشست نوآوران تاثيرگذار در مرجعيت علمي دانشگاه در حوزه علوم انساني | اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 93222 // //

ششمين نشست نوآوران تاثيرگذار در مرجعيت علمي دانشگاه در حوزه علوم انساني

ششمين نشست نوآوران تاثيرگذار در مرجعيت علمي دانشگاه در حوزه علوم انساني با حضور معاون پژوهش و فناوري و معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه و جمعي از اساتيد حوزه علوم انساني برگزار [...]
ششمين نشست نوآوران تاثيرگذار در مرجعيت علمي دانشگاه در حوزه علوم انساني

 ششمين نشست نوآوران تاثيرگذار در مرجعيت علمي دانشگاه در حوزه علوم انساني  با حضور معاون پژوهش و فناوري و معاون فرهنگي و اجتماعي دانشگاه و جمعي از اساتيد حوزه علوم انساني برگزار شد.

به گزارش وب سايت خبريuinews دكتر اصغر منتظرالقائم در ششمين نشست نوآوران تاثيرگذار در مرجعيت علمي دانشگاه در حوزه علوم انساني به ارايه نظريه ايي تحت عنوان انگيزه نهضت حسيني احياي امامت الهي پرداخت. وي در اين باره اظهار داشت: يك نظريه بايد جامع جميع جهات مسئله باشد. اسناد و منابع كافي با تبيين عقلاني در پي داشته باشد. همه نظريه هايي كه در باره نهضت امام حسين عليه السلام بيان شده است، تنها به گوشه اي از نهضت امام توجه داشته اند. نگرش جامع به نهضت فراگيري كه در ابعاد انساني بر همه جوامع اسلامي و بلكه بشريت تاثير گذاشت و به قول كريس هوار استاد دانشگاه ايرلند: حادثه عاشورا را بايد بخشي از تاريخ بشريت در نظر گرفت. زيرا گروهي اعمال قبيح و تراژدي سختي را انجام دادند و شريعت را زير پا قرار دادند و گروهي اعمال عالي و شرافتمندانه را انجام دادند. اين اسناد و نامه ها نشان مي دهد كه امام حسين براي تبيين نظريه امامت الهي حركت كرد و اين نظريه جمع همه نظرهاي قبلي است نه رد كامل انها.

گفتني است اين جلسه با پرسش و پاسخ و تبادل نظر و ارايه ديدگاه هاي حضار، روز يكشنبه ۱۷ شهريور در محل تالار صائب ۲ دانشكده ادبيات و علوم انساني برگزار شد.  

 

خبر مهم  معارفه رييس دانشكده علوم جغرافيا و برنامه ريزي

 

 

ششمين نشست نوآوران تاثيرگذار در مرجعيت علمي دانشگاه در حوزه علوم انساني

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

آخرین اخبار

پربازدید