ماموریت جدید معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی | اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 91412 // //

ماموریت جدید معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: مأموریت جدید و اصلی این حوزه راه‌اندازی مدارس عالی مهارت‌محور [...]
ماموریت جدید معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، احسان محمدی‌نژاد صبح امروز در نشست خود با اعضای هیئت علمی آموزشکده سمای بندرعباس، توانمندسازی و تربیت نسل جوان را مأموریت جدید این معاونت در حوزه کارآفرینی اعلام و اظهار کرد: با برنامه‌ریزی و استراتژی دقیق این مأموریت را در آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای سما به‌خوبی دنبال و نهادینه می‌کنیم.

رئیس مراکز سمای استان هرمزگان، بومی‌سازی برخی از علوم و فنون دریایی را از سیاست‌های اصلی نهاد متبوع خود نام برد و افزود: با تمام قدرت و با استفاده از ظرفیت هیئت علمی مجرب و کارکنان تلاشگر این حوزه با کارآفرینی و تولید ثروت از دستاوردهای علمی و بومی‌سازی علوم دریایی برآنیم تا در ارتقای دانش فنی دانشجویان کوشا باشیم و زمینه تربیت نیروی کارآمد بازار کار را به‌خوبی تأمین کنیم.

خبر مهم  بنر حلول ماه رمضان (کلیک کنید)

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان از مأموریت جدید این حوزه در راه‌اندازی مدارس عالی مهارت‌محور خبر داد و تصریح کرد: مأموریت این حوزه تربیت نسلی کارآفرین و آشنا به علوم و فنون نوین است.

وی به جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان که با حضور دکتر طهرانچی در بندرعباس برگزار شد، اشاره کرد و گفت: چشم‌انداز روشن اهداف این دانشگاه، ترسیم مسیر حرکت و تبیین اهداف و استراتژی در بیانات رئیس دانشگاه نشان از یک برنامه‌ریزی منسجم و عملی در این حوزه دارد و این نوید را می‌دهد که می‌توان حرکت‌های رو به رشدی را در راستای توسعه پایدار برداشت.

خبر مهم  ساخت «کمربند ایمنی هوشمند» در دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر

محمدی‌نژاد با ابراز امیدواری از این چشم‌انداز روشن بیان کرد: ظرفیت عظیم دریایی در حوزه نفت، گاز، شیلات، قطعه‌سازی صنایع دریایی، صنایع فولاد، آلومینیوم، گردشگری و صنایع کشاورزی و بسته‌بندی در هرمزگان، فرصت‌های زیادی را برای ایجاد اشتغال، تربیت نیروی کار و تولید ثروت از این حجم بزرگ ذخایر ملی در اختیار ما قرار داده است که باید با برنامه‌ریزی در تک‌تک این صنایع، کار خود مبتنی بر دانش و علوم نوین را در این حوزه‌ها آغاز کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس، نگرش مهارت‌محوری را اصلی اساسی در تربیت نیروهای جوان خواند و گفت: آموزش مهارت، شناخت بازار کار و ظرفیت موجود در استان، مطالعه در بازار عرضه و تقاضا و … از عواملی هستند که در این حوزه باید به‌خوبی دیده شده و برای آن برنامه‌ریزی شود.

خبر مهم  افتتاح مجتمع دانشگاهی و مسجد دانشگاه آزاد اسلامی بانه با حضور دکتر فرهاد رهبر

وی با تأکید بر اعلام برنامه‌های اعضای هیئت علمی در حوزه‌های گفته‌شده از آنان خواست تا با ترسیم چشم‌انداز رشد و توسعه این حوزه، برنامه‌های مدون خود را به‌خوبی تدوین و در جلسات آینده به‌صورت تخصصی کارشناسی و ارزیابی کنند.

محمدی‌نژاد با ابراز امیدواری از روند پیش روی دانشگاه و سما اظهار کرد: آمایش و مطالعه در تصمیمات پیش رو می‌تواند به‌عنوان یک نقطه قوت در ارزیابی ظرفیت‌ها، نقاط قوت و ضعف، ما را برای تصمیم‌گیری جدید مهیا کند.

ماموریت جدید معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

آخرین اخبار

پربازدید