پایان کار اولین استارت آپ صنایع دستی و فرش در کشور با تقدیر از ایده های برتر | اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 99696 // //

پایان کار اولین استارت آپ صنایع دستی و فرش در کشور با تقدیر از ایده های برتر

اولین استارت آپ صنایع دستی و فرش در کشور با تقدیر از ایده های برتر به کار خود پایان داد. [...]
پایان کار اولین استارت آپ صنایع دستی و فرش در کشور با تقدیر از ایده های برتر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی، اولین رویداد شتابی (استارت آپ) صنایع دستی و فرش در کشور با حضور دکتر مهدی رئوفی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی، رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی و برخی از مسئولین دستگاههای اجرایی استان با تقدیر از ایده های برتر به کار خود پایان داد.

اولین رویداد شتابی با موضوع صنایع دستی و فرش در کشور از روز چهارشنبه ۶ آذرماه در اراک آغاز به کار نمود و در روز جمعه ۸ آذرماه به کار خود پایان داد. در مدت ۳ روز برگزاری این رویداد تعداد ۶۰ نفر از دانشجویان دانشگاههای استان مرکزی در قالب ۸ تیم با حضور در کارگاهها و کلاس های آموزشی مختلف نسبت به ارائه ایده های جدید و پرورش این ایده ها با هم به رقابت پرداختند و در نهایت بعد از ارائه ۸ ایده مطرح شده، با نظر داوران ۳ ایده برتر انتخاب و معرفی شد.

در اختتامیه این برنامه که در سالن آمفی تئاتر هشت شهریور دانشگاه اراک و با حضور  مهندس مجید شمسی مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری استان مرکزی، دکتر مهدی شهری مدیر عامل گروه صنعتی پایا و خانم صالحی عضو هیئت علمی گروه فرش دانشکده هنر دانشگاه اراک به عنوان داوران این رویداد برگزار شد، تیم رایکا با حضور دانشجویان لیلا دربندی، فاطمه توحید نژاد و ناهید نصرالله زاده با ارائه ایده استفاده دوباره از فرش در صنایع مختلف پوشاک و بسته بندی به عنوان تیم برتر معرفی شد.

همچنین تیم گیوانا متشکل از دانشجویان داوود زمانی، محسن اخایر، مهدی بخشی، فاطمه بابایی، صبا ابراهیمی، علیرضا وحید و سحر صالحی با ارائه ایده تولید گیوه های نوین با طراحی جدید و تیم نارچه متشکل از دانشجویان محمد حسین اخوان، محمد عشایری، یگانه صوفی، مرضیه فرمهینی، سحر آراسته، محسن جودکی و فاطمه کریمی با ارائه ایده تولید و طراحی بسته بندی با طرح های سنتی ایرانی به ترتیب رتبه های دوم و سوم را به دست آوردند.

لازم به ذکر است بر اساس تفاهم نامه منعقد شده بین دانشگاه جامع علمی کاربردی و پارک علم و فناوری استان مرکزی، ۳ تیم برتر در ارائه ایده، توسط دانشگاه جهت تکمیل فرایند تولید محصول و استقرار به پارک علم و فناوری استان مرکزی معرفی می شوند.

پایان کار اولین استارت آپ صنایع دستی و فرش در کشور با تقدیر از ایده های برتر

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر مهم  همیاری خانواده علمی کاربردی در رزمایش همدلی

آخرین اخبار

پربازدید