پایتخت آماده استقبال از خودروهای برقی | اخبار دانشگاه ها |شبکه عتف ایران - Part 90166

تاریخ خبر: // کد خبر: 90166 // //

پایتخت آماده استقبال از خودروهای برقی

شبکه عتف ایران : مدتی پیش خبرهایی مبنی بر معافیت حقوق ورودی خودروهای هیبریدی و الکتریکی در مجلس مطرح شد که به بخشی از سند راهبردی فناوری‌های نوین در صنعت خودروسازی اشاره داشت؛ سندی که بنابر ماده سوم آن، وزارتخانه‌های صمت، ارتباطات، ‌راه و شهرسازی و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری قرار است [...]
پایتخت آماده استقبال از خودروهای برقی

شبکه عتف ایران :

مدتی پیش خبرهایی مبنی بر معافیت حقوق ورودی خودروهای هیبریدی و الکتریکی در مجلس مطرح شد که به بخشی از سند راهبردی فناوری‌های نوین در صنعت خودروسازی اشاره داشت؛ سندی که بنابر ماده سوم آن، وزارتخانه‌های صمت، ارتباطات، ‌راه و شهرسازی و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری قرار است بعد از پایان بحث‌ها در مجلس، ‌سند مربوط به آن را تدوین کنند. هرچند خبرهایی که بعدتر منتشر شد، نشان می‌داد این طرح تا رسیدن به صحن علنی مجلس و تبدیل‌شدن به قانون راه درازی در پیش دارد، اما به‌نظر می‌رسد زیرساخت‌های اولیه برای استقبال از این پدیده نوظهور دنیای فناوری در پایتخت در حال شکل‌گیری باشد.

خبر مهم  ترندهای برنامه‌نویسی سال ۲۰۱۹ چه خواهند بود؟

شعار سال: مدتی پیش خبرهایی مبنی بر معافیت حقوق ورودی خودروهای هیبریدی و الکتریکی در مجلس مطرح شد که به بخشی از سند راهبردی فناوری‌های نوین در صنعت خودروسازی اشاره داشت؛ سندی که بنابر ماده سوم آن، وزارتخانه‌های صمت، ارتباطات، ‌راه و شهرسازی و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری قرار است بعد از پایان بحث‌ها در مجلس، ‌سند مربوط به آن را تدوین کنند. هرچند خبرهایی که بعدتر منتشر شد، نشان می‌داد این طرح تا رسیدن به صحن علنی مجلس و تبدیل‌شدن به قانون راه درازی در پیش دارد، اما به‌نظر می‌رسد زیرساخت‌های اولیه برای استقبال از این پدیده نوظهور دنیای فناوری در پایتخت در حال شکل‌گیری باشد. یکی از این امکانات که جزو مهم‌ترین زیرساخت‌ها در توسعه استفاده از وسایل نقلیه برقی به شمار می‌رود، جایگاه‌های شارژ است. اخیرا یک گروه صنعتی در ایران نخستین جایگاه شارژ خودرو و موتورسیکلت برقی را در برج میلاد تهران راه‌اندازی کرده که ۲بخش شارژ سریع و معمولی برای کاربران مختلف در آن نصب شده است. در این ایستگاه، شارژر سریع خودروی برقی شامل یک خروجی شارژ AC با توان ۴۳ کیلووات قابل استفاده برای تمام خودروهای برقی استاندارد دنیا و یک خروجی شارژ سریع DC با توان ۵۰ کیلووات قابل استفاده برای خودروهای شرق آسیا قرار داده شده است. همچنین این ایستگاه دارای شارژر کند خودروی برقی با توان ۷. ۴ کیلووات است و می‌تواند همه خودروهای برقی استاندارد را تأمین توان کند. از سویی دیگر، جایگاه شارژ خودروهای برقی احداثی گروه مپنا مجهز به ۲ شارژر ۵.۵ کیلوواتی موتورسیکلت برقی است. با توجه به اهمیت بالای شارژ خودروهای آینده ایده‌های مختلفی برای حل کردن این چالش در جهان شکل گرفته که ازجمله آنها می‌توان به ایده «جاده‌های الکتریکی» اشاره کرد؛‌ سیستم‌هایی که خودرو را در حال حرکت شارژ می‌کنند و می‌توانند تأثیری جدی در همه‌گیر شدن خودروهای برقی داشته باشند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از روزنامه
همشهری، 
تاریخ انتشار ۴خرداد ۹۸، کد خبر: ۵۶۷۹۸، www.newspaper.hamshahri.org

مشاهده خبر در وبسایت مرجع

خبر مهم  ارزش بازار اپلیکیشن ها به 120 میلیارد دلار می رسد

آخرین اخبار

پربازدید